כל מה שצריך לדעת לפני רכישת מזרן אורטופדי

מזרן אורטופדי אינו מוצר מותרות כמו בעבר. לא רק שאיננו מותרות – אתם תגלו שכאשר סיימתם לארגן את כל סידורי הבית, ואתם בשלב קניית הריהוט לחדרי שינה מעוצבים, אין בנמצא מזרן שינה שאינו אורטופדי, בשונה ממזרני ריפוד של ריהוט גן – למשל – שהם אינם בהכרח אורטופדיים. מדוע זה כך? ובכן, בעבר באמת היו בחנות המזרנים שתי מחלקות: האורטופדית והסטנדרטית. מוצרי המחלקה האורטופדית תומחרו, כצפוי, גבוה יותר, אך לקוחות קופות החולים יכלו לקנות במחיר מסובסד את המזרן עם הפנייה מהרופא האורטופדי שלהם. כיום גם בישראל וגם במערב כבר לא ניתן למצוא מזרנים מהסוג הלא אורטופדי, למעט אולי אתרי יד שנייה רשתיים בינלאומיים.


   חדר שינה מעוצבעיצוב חדר שינה

מה עלינו לדעת בטרם רוכשים מזרן אורטופדי?

היות וכיום לכל אדם ישנו מזרן אורטופדי באם הוא מחליט לרכוש את המזרן בעידן הנוכחי, הדיון במוצר זה חייב להיעשות על מנת להתאים את המזרן לצרכים שלכם. ראשית כל – נשאל את עצמנו מהו מזרן אורטופדי ומה עושה אותו לכזה? ובכן, מזרנים בעבר היו ללא התנגדות מספקת על מנת להיקרא "אורטופדיים" בהכרח. היה ניתן לראות אנשים ששוקעים בתוך המזרן שלהם, וכשהם קמים, המזרן מתיישר יחד איתם. מזרן אורטופדי הוא בהכרח יציב הרבה יותר ויודע לספק יציבות כזו שלא הייתה בסטנדרטים של העבר. היציבות הזו היא כמובן ברמות שונות, ומספקת אפקטים שונים מדגם לדגם. ניתן לומר שהמזרנים מסווגים לפי:

1.      תנועה של חלק בגופנו לא משפיעה על כלל המזרן– תכונה זו היא היציבות אשר נדרשת ממזרן אורטופדי, ועל כן היא נחלת כל המזרנים האורטופדיים.

2.      תנועה של בן/בת זוג על הצד השני של המזרן לא משפיעה עליו– תכונה זו אומרת, למעשה, שאם אותו אדם נע בחזקה על המזרן, אתה – כבן זוגו בכלל לא תדע מזה.

מזרני לטקס

מזרני לטקס הם מזרנים מהסוג הראשון: מזרנים אורטופדיים בסיסיים אשר הנעה של חלק מסוים בגוף שלנו לא משפיעה על המזרן מבחינת רעידות, שקיעות ודחיסות: הוא נשאר ללא זוז. המזרנים הללו עשויים מפולימרים ושכבת לטקס עליונה, ללא קפיצים – אלא אם כן צוין במפרט שזהו מזרן קפיצים.

מזרן קפיצים

מזרן קפיצים, בשונה ממזרן לטקס, ערב לכך שגם אם בן/בת הזוג של המשתמש במזרן זז עליו בחזקה – המשתמש כלל לא ירגיש בזה ללא קשר אם הוא ער או רדום. המזרן עשוי מקפיצי פנים המסודרים בדרך זו על פי צדי המזרן.