מהו מזרן? מזרן הוא משטח רך המשמש לשינה, מנוחה או ריפוד של משטחים קשים למטרות בטיחות ונוחות.

ישנם כמה סוגי מזרונים, להלן פירוט שלהם ומה מרכיב כל סוג:

  1. מזרני קפיצים - בנויים ממערכת קפיצי בונל המשמשים לייצור מזרנים מאז המאה ה-19. הקפיצים הינם עמידים מאוד, תומכים ומאריכים שנים. הקפיצים מוקפים בשכבות ספוג המבודדות את הקפיצים ממגע עם הגוף.
  2. מזרני קפיצים מבודדים – מערכת קפיצים מבודדים העטופים כל אחד בשרוול נפרד ועשויים מפלדה מוקשחת בחום. הקפיצים נארזים בלחץ כך שהמזרן מגיע לרוב ברמת קשיחות גבוהה. כיווץ של אחד מהקפיצים לא ישפיע על הקפיצים הסובבים אותו.
  3. מזרני ספוג – מזרון הספוג עשוי כולו משכבות ספוג בדחיסות משתנה, דחיסות החומר קובעת את רכות המזרן. מומלץ לשלב במזרני הספוג חומרים נוספים כמו לטקס ו/או ויסקו אלסטי על מנת לרכך את המזרן שלא יהיה קשה מידי לשינה.
  4. ויסקו ג'ל – הויסקו הינו חומר אלסטי מפיתוח חדשני של נ.א.ס.א עבור תוכנית החלל של ארה"ב. הויסקו שומר על קשיחות בטמפ' החדר ומתרכך בהשפעת חום הגוף. התאמת צורת המזרון לגוף מפזרת את הלחץ בצורה שווה וכך מונעת הצטברות של לחץ.
  5. לטקס – הלטקס הוא חומר טבעי שמופק במקור מעץ הגומי. לטקס הוא חומר אנטי בקטריאלי ועמיד בפני היווצרות אבק. הלטקס הוא חומר רך ואוורירי.
  6. פילוטופ – שכבת ריפוד נוספת המונחת על המזרן, שכבה זו מסייעת לרכך מזרונים קשים. לעיתים יהיו למזרן שתי שכבות ריפוד משני צידי המזרן, עליון ותחתון, על מנת לאפשר הפיכתו כל כמה זמן בעת הצורך.
  7. בד – ריפוד המזרן גם כן חשוב מאוד למגע עם הגוף ולשמירה על המזרן. בדים טבעיים 100% כותנה הינה עדיפים ומונעים הזעה ואנטי אלרגנים.

 לסיכום – בחירת מזרן מתאים הינה חלק חיוני בשמירה על בריאותינו, שינה על מזרון לא מתאים ובאיכות לא טובה יכול לגרום נזק בריאותי לגוף.

 
   מזרן קפיציםמזרן ספוג